Shko tek informacionet rreth produktit
1 e 1

Lize's Bookstore - Libraria shqiptare në diasporë

Si të flisni që fëmijët t’ju dëgjojnë dhe si të dëgjoni që fëmijët të flasin me ju

Si të flisni që fëmijët t’ju dëgjojnë dhe si të dëgjoni që fëmijët të flasin me ju

Çmimi i zakonshëm €14,99 EUR
Çmimi i zakonshëm Çmimi i zbritur €14,99 EUR
Shitje Sold Out
Taksat e përfshira. Kostot e transportit të llogaritura në arkë.

Adele FABER & Elaine MAZLISH

Lëreni luftën me fëmijët tuaj!

Ky është libri më i shitur i cili do t’ju mësojë teknikën që ju duhet për të qenë më të efektshëm dhe më vetmbështetës me fëmijët tuaj.

I çmuar dhe lavdëruar nga prindërit e profesionistë anembanë botës, qasja realiste dhe e respektueshme e Adele Faber-it dhe Ealine Mazlish-it i bën marrëdhëniet me fëmijët e të gjitha moshave më pak stresuese dhe më të knaqshme. 
Këtu, këto eksperte që kanë fituar çmime na japin mendimet dhe sugjerimet e tyre më të fundit, mbështetur në komente të marra gjatë viteve.

Metodat e tyre të komunikimit të ilustruara me vizatime të këndshme që paraqesin teknikat e veprimit na japin mënyra novatore për zgjidhjen e problemeve të zakonshme. 
Prej këtij libri do të mësoni si të: 

  • përballeni me ndjenjat negative të fëmijës - mërzi, zhgënjim, zemërim, etj.
  • shprehni zemërimin tuaj, pa lënduar fëmijën.
  • angazhoni bashkëpunimin e fëmijës me dëshirën e tij.
  • vendosni kufij të rreptë, por në të njëjtën kohë të ruani dashamirësinë tuaj.
  • përdorni alternative të tjera nga ndëshkimi.
  • zgjidhni konfliktet familjare paqësisht.

Dërgimet & Kthimet

Trego të gjitha detajet

Customer Reviews

Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
E
Edlira Rabija

Pershendetje, ky eshte nje liber vertet i dobishem ne menyren si duhet tu flasim femijeve tane. Te meson shum gjera qe me pare su kemi dhene rendesi