Passer aux informations produits
1 de 1

Lize's Bookstore - Libraria shqiptare në diasporë

Politika

Politika

Prix habituel €12,00 EUR
Prix habituel Prix soldé €12,00 EUR
Vente Épuisé
Taxes incluses. Frais d'expédition calculés à l'étape de paiement.

ARISTOTELI

 

Filozofi grek përpiqet të studiojë pyetjet e ndryshme që shtrohen nga jeta në një qytet-shtet.
Politika është një nga traktatet më të vjetra të filozofisë politike të Greqisë antike. Ai diskuton dhe kritikon konceptet e përcaktuara nga Platoni. Duke marrë nocionin platonik të gjendjes ideale, ai nga ana e tij përshkruan gjendjen më të mirë sipas tij. 

 

Expédition et retours

Afficher tous les détails

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)