Passer aux informations produits
1 de 1

Lize's Bookstore

Çlirimi i Serbisë nga Kosova

Çlirimi i Serbisë nga Kosova

Prix habituel €5,00 EUR
Prix habituel Prix soldé €5,00 EUR
Vente Épuisé
Taxes incluses. Frais d'expédition calculés à l'étape de paiement.

Ismail KADARE

Me mjeshtërinë që e karakterizon, Kadare flet në këtë libër për një temë delikate: ndarjet midis serbëve dhe shqiptarëve, mbi urrejtjen e zgjatur, zemërimin dhe mllefin, mbi miqësinë dhe moskuptimet me shkrimtarët serbë, mbi shtrembërimet e historisë, që e kapërcen dramën ballkanase, dhe për arsyen përse ishte dashur që Serbia të ishte e para që ta njihte Kosovën.

Expédition et retours

Afficher tous les détails

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)