Shko tek informacionet rreth produktit
1 e 1

Libraria shqiptare në diasporë

Migjeni në dy pamje

Migjeni në dy pamje

Çmimi i zakonshëm €7,99 EUR
Çmimi i zakonshëm Çmimi i zbritur €7,99 EUR
Shitje Sold Out
Taksat e përfshira. Kostot e transportit të llogaritura në arkë.

Fatbardha STATOVCI

Vepra e Migjenit paraqet, edhe sot e kësaj dite, një terren tejet tërheqës për studim, pasi që vakumet në revelimin e plotë të saj janë ende tË shumta dhe mbesin të hapura për shqyrtim.

Nxitur nga kjo bindje, sjellim këtë tekst i cili analizon, komenton, shqyrton dhe krahason gjithë veprën e Migjenit në relacion me dy drejtime letrare të cilat lulëzuan në deceniet e para të shekullit XX, ekspresionizmi dhe letërsia sociale dhe me përfaqësuesit kyçë të të dy këtyre drejtimeve, duke e konsideruar si nevojë zbardhjen e një ane ende të pandriçuar të veprës migjeniane.

Dërgimet & Kthimet

Trego të gjitha detajet

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)