Shko tek informacionet rreth produktit
1 e 1

Lize's Bookstore

Metamorfoza

Metamorfoza

Çmimi i zakonshëm €10,00 EUR
Çmimi i zakonshëm Çmimi i zbritur €10,00 EUR
Shitje Sold Out
Taksat e përfshira. Kostot e transportit të llogaritura në arkë.

Franz KAFKA

Është historia e një të riu, i cili, brenda natës, i shndërruar në një insekt gjigant si brumbulli, bëhet objekt turpi për familjen e tij, një i huaj në shtëpinë e tij, një burrë thelbësisht i tjetërsuar.

Një meditim pikëllues – edhe pse absurdisht komik – mbi ndjenjat njerëzore të pamjaftueshmërisë, fajit dhe izolimit, Metamorfoza ka zënë vendin e tij si një nga veprat më të lexuara dhe më me ndikim të fiksionit të shekullit të njëzetë.

"Kafka është i rëndësishëm për ne, sepse gjendja e tij e vështirë është gjendja e vështirë e njeriut modern".


Dërgimet & Kthimet

Trego të gjitha detajet

Customer Reviews

Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
B
Blerta Kas

Metamorfoza