Shko tek informacionet rreth produktit
1 e 1

Libraria shqiptare në diasporë

Zgjedhja

Zgjedhja

Çmimi i zakonshëm €12,99 EUR
Çmimi i zakonshëm Çmimi i zbritur €12,99 EUR
Shitje Sold Out
Taksat e përfshira. Kostot e transportit të llogaritura në arkë.

Dr. Edith Eva EGER

 

Në vitin 1944, gjashtëmbëdhjetëvjeçaren Edith Eger e dërgojnë në Aushvitz. Natën e parë e detyrojnë të kërcejë për të famshmin Josef Mengele, njohur ndryshe si "Engjëlli i vdekjes". Më pas, shqetësimi kryesor është mbijetesa. Por, ia del falë kurajës. Dhe falë kësaj kuraje, ia del edhe motra e saj. Të dyja vajzat i mbijetojnë edhe "Marshimit të vdekjes". Ditën e çlirimit të kampit, Edith - in arrijnë ta nxjerrin, pothuaj të vdekur, nga një pirg trupash të pajetë.

Dërgimet & Kthimet

Trego të gjitha detajet

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)