Shko tek informacionet rreth produktit
1 e 1

Lize's Bookstore - Libraria shqiptare në diasporë

Politika

Politika

Çmimi i zakonshëm €12,00 EUR
Çmimi i zakonshëm Çmimi i zbritur €12,00 EUR
Shitje Sold Out
Taksat e përfshira. Kostot e transportit të llogaritura në arkë.

ARISTOTELI

 

Filozofi grek përpiqet të studiojë pyetjet e ndryshme që shtrohen nga jeta në një qytet-shtet.
Politika është një nga traktatet më të vjetra të filozofisë politike të Greqisë antike. Ai diskuton dhe kritikon konceptet e përcaktuara nga Platoni. Duke marrë nocionin platonik të gjendjes ideale, ai nga ana e tij përshkruan gjendjen më të mirë sipas tij. 

 

Dërgimet & Kthimet

Trego të gjitha detajet

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)