Shko tek informacionet rreth produktit
1 e 1

Lize's Bookstore

Gjyqi - Procesi

Gjyqi - Procesi

Çmimi i zakonshëm €10,99 EUR
Çmimi i zakonshëm Çmimi i zbritur €10,99 EUR
Shitje Sold Out
Taksat e përfshira. Kostot e transportit të llogaritura në arkë.

Franz KAFKA

Gjyqi është historia e tmerrshme e Josef K., një oficer i respektuar i bankës, i cili arrestohet papritur dhe në mënyrë të pashpjegueshme dhe duhet të mbrohet kundër një akuze për të cilën nuk mund të marrë asnjë informacion.

Qoftë e lexuar si një përrallë ekzistenciale, një shëmbëlltyrë apo një profeci e teprimeve të burokracisë moderne të lidhur me çmendurinë e totalitarizmit, Gjyqi ka rezonuar me të vërtetën rrëqethëse për brezat e lexuesve.

Dërgimet & Kthimet

Trego të gjitha detajet

Customer Reviews

Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
B
Blerta Kas

Gjyqi - Procesi