Shko tek informacionet rreth produktit
1 e 1

Lize's Bookstore

Si vdesin demokracitë

Si vdesin demokracitë

Çmimi i zakonshëm €10,99 EUR
Çmimi i zakonshëm Çmimi i zbritur €10,99 EUR
Shitje Sold Out
Taksat e përfshira. Kostot e transportit të llogaritura në arkë.

Steven MEVITSKY & Daniel ZIBLATT

Demokracitë mund të vdesin si pasojë e nje coup d'etat (grusht shteti) - ose mund të vdesin ngadalë. Kjo e dyta ndodh në rrjedhojë të një mashtrimi, pak nga pak: fillon me zgjedhjen e një udhëheqësi autoritarian dhe vazhdon me abuzimin e pushtetit qeverisës dhe shtypjen e plotë të opozitës. Te tre hapat e mesipërm janë vënë re në mbarë botën jo vetëm në rastin e zgjedhjes së Donald Tramp - dhe të gjithë duhet të kuptojmë se si mund t'i ndalojmë.

Dërgimet & Kthimet

Trego të gjitha detajet