Passer aux informations produits
1 de 1

Lize's Bookstore - Libraria shqiptare në diasporë

Gushëkuqi

Gushëkuqi

Prix habituel €18,00 EUR
Prix habituel Prix soldé €18,00 EUR
Vente Épuisé
Taxes incluses. Frais d'expédition calculés à l'étape de paiement.

Jo NESBØ

Luftërat nuk përfundojnë kurrë. Dhe për Herri Holin lufta sapo ka filluar.

Gjatë Luftës së Dytë Botërore, një grup ushtarësh të rinj norvegjezë luftuan në krah të ushtrisë gjermane në dyert e Leningradit. Janë “burrat e frontit”. Beteja i bashkoi si një grusht i vetëm, por në fund të luftës, një vrasje e çuditshme dhe një dezertim e përçanë dhe e shthurën grupin. Kur, shumë vite më vonë, në malet rreth Oslos gjenden gëzhojat e një Märklin-i, një pushkë gjermane që, falë precizionit të lartë, është instrumenti ideal për një vrasës profesionist, Herri Holi e nuhati që pas asaj gjetjeje fshihej diçka më e madhe. Dhe në gjurmët e asaj arme të pazakontë ngjizet një llum tradhtish e hakmarrjesh prej nga zor se mund të dilet.

“Nuk është thjesht crime novel më e mirë e Norvegjisë. Është më e mira në botë.” – ABC Nyheter

Expédition et retours

Afficher tous les détails

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)