Passer aux informations produits
1 de 1

Lize's Bookstore - Libraria shqiptare në diasporë

Kurajoja për të qenë vetvetja dhe ese të tjera

Kurajoja për të qenë vetvetja dhe ese të tjera

Prix habituel €10,99 EUR
Prix habituel Prix soldé €10,99 EUR
Vente Épuisé
Taxes incluses. Frais d'expédition calculés à l'étape de paiement.

Jiddu KRISHNAMURTI

(1895-1986)

Një nga mendjet më të mëdha filozofike të shekullit XX, e një mjeshtër i pashoq i edukimit njerëzor, që përreth 60 vjet udhëtoi nëpër shumë vende të botës për të përndarë mësimin e tij çlirues, duke mos pranuar kurrë ta quanin guru.

Përveç fondacioneve që merreshin me organizimin e konferencave dhe botimin e ligjëratave të tij, Krishnamurti themeloi një sërë shkollash në Indi, Angli dhe në Amerikë, ku "si nxënësit, ashtu edhe mësuesit, të mund të lulëzonin së brendshmi'.

Expédition et retours

Afficher tous les détails

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)