Skip to product information
1 of 1

Lize's Bookstore - Libraria shqiptare në diasporë

Gruaja që deshe

Gruaja që deshe

Regular price €12,99 EUR
Regular price Sale price €12,99 EUR
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Ridvan DIBRA 

RIDVAN DIBRA, lindur në Shkodër më 1959, është autor i mbi njëzet librave në prozë, poezi, eseistikë dhe studime. Pjesë nga krijimtaria e tij janë botuar në  gjuhët anglisht, frëngjisht, gjermanisht, italisht, rumanisht etj. Është fitues i disa çmimeve kombëtarë e mbarëkombëtarë. Në vitin 2010, teksti “Në kërkim të fëmijës së humbur” (botime “ONUFRI”) u shpall si libri më i mirë i vitit për prozën e shkurtër.

Shipping & Returns

View full details

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)